مدیر عامل ستاد دیه خوزستان خبر داد: آزادی نزدیک ۱۳۰۰ زندانی جرایم غیر عمد طی ۵ سال گذشته

Rate this post

مدیرعامل ستاددیه  استان خوزستان با اشاره به افزایش آزادی‌های ۵ ساله اخیر این نهاد مردمی گفت: از آغاز سال ۹۰ تا کنون نزدیک به ۱۳۰۰ زندانی  جرایم غیرعمد این استان از بند حبس رهایی یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی ستاددیه استان خوزستان،  مدیر عامل ستاد دیه  با اشاره به آزادی محکومان واجد شرایط استان در سال ۹۴ گفت: این رقم در طی سال‌های گذشته با رشد گاها۱۰۰%همراه بوده و به طور مثال این رقم درسال ۹۳ از ۱۸۰نفر به ۳۲۸نفر افزایش یافته است.

حجت الاسلام هاشم نیا افزود : کل بدهی این زندانیان در ۵سال اخیر۸۷۹ میلیارد ریال بوده که مبلغی بالغ بر ۱۸۴ میلیارد ریال آن با تلاش گروه صلح و سازش ستاد دیه شعبه استان از شکات و طلبکاران گذشت رضایتمندانه اخذ شده و مابقی اعتبار از محل کمکهای مردمی وخیرین سخاوتمند استان وکشور، آورده زندانی ، پرداخت وام های بانکی،حمایت بیمه ها،و…. تامین و پرداخت شده است .

گفتنی است، هم اکنون تعداد ۲۵۷ زندانی جرایم غیرعمد در زندانهای این استان در حال تحمل حبس هستند  که این افراد  چشم انتظار یاری خیرین و نیکوکاران میباشند . ستاد دیه استان هم با عزمی جزم در تلاش است  تا بتواند در شش ماهه اول سالجاری تا ۷۰% این زندانیان را از زندانهای استان آزاد و به کانون خانواده و اجتماع بازگرداند.

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی ستاد دیه