مدیرعامل ستاد دیه کشور : آمار زندانیان حوادث کارگاهی در حال افزایش است

Rate this post

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: با توجه به آسیبهای احتمالی موجود برای خانواده های زندانیان جرایم غیرعمد، لازم است همه ما در زمینه حل مشکل این زندانیان قدم برداریم.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان، سیداسدالله جولایی که در جلسه علنی شورای شهر اهواز، حضور یافته بود؛ اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان در سراسر کشور برگزاری ۲۶۰ جشن گلریزان در دستور کار قرار گرفته است. در ستاد دیه به زندانیان جرایم غیرکلاهبرداری کمک می شود و به هیچ عنوان به زندانیان جرایمی چون قتل و کلاهبرداری کمک نخواهد شد.
وی افزود: تصادف، اتفاقی است که ممکن است برای هر کدام از ما رخ دهد، همچنین حوادث کارگاهی. مهریه نیز متاسفانه در همه خانواده ها به معضلی خانمان سوز و بیچاره کننده تبدیل شده است.
جولایی ادامه داد: همچنین در موضوع طلاق و فرزندان طلاق گرفتاریهای زیادی می بینیم که به این مملکت آسیب زیادی رسانده است و بدین دلیل، همیشه توصیه می شود آشتی آری، طلاق نه.
مدیرعامل ستاد دیه کشور عنوان کرد: باید همه فعالیتها در جهت پیشگیری از جرم انجام شود چرا که پیشگیری مهمتر از درمان است. در بحث آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نیز باید از همه دستگاهها کمک گرفت.۲۰۱۵۰۷۱۳_۱۱۴۰۳۹
جولایی گفت: یکی از مواردی که در اصلاح قانون بسیار مورد تاکید قرار گرفت، آسیب شناسی در موضوع رانندگی و حوادث رانندگی بوده است. پس از برگزاری جلسات متعدد این قانون بررسی، اصلاح و اجرا شد. تا شهریور ماه سال ۸۷ ، حدود ۵۰ هزار راننده در زندانها به سر میبردند و اگر امروز این قانون اجرا نمی شد باید شاهد حضور بیش از ۲۰۰ هزار راننده در زندانها می بودیم. بیش از ۵۰ درصد رانندگان زندانی فاقد گواهینامه و بیش از ۸۰ درصد آنها نیز فاقد بیمه نامه بودند.
وی افزود: با اجرای این قانون از ورود روزانه ۵۷ راننده به زندان جلوگیری شد و اکنون حداکثر هزار زندانی در رابطه با تصادفات رانندگی در زندانهای کشور به سر می برند.
مدیرعامل ستاد دیه کشور تصریح کرد: با این حال شرایط به گونه ای است که آمار زندانیان حوادث کارگاهی در حال افزایش است. از بابت مهریه و نفقه نیز تعدادی زندانی در زندانهای کشور وجود دارد اما زندانیان تعهدات مالی بالاترین رقم را دارند

گفتنی است در ادامه این نشست رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز نیز ضمن برسری وضعیت زندانیان جرایم غیر عمد مرکز استان، برای تخصیص اعتبار و جلب کمکهائی بمنظور آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان قول مساعدت و همکاری دادند.

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی ستاد دیه