آزادی ۲۸۱ زندانی جرائم غیرعمد از زندانهای خوزستان

Rate this post

مدیر نمایندگی ستاد دیه خوزستان گفت : با تلاشهای ستاد دیه و همراهی خیرین در سال گذشته ۲۸۱ زندانی جرائم غیرعمد در استان آزاد شدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ، حجت الاسلام هاشم نیا مدیر نمایندگی ستاد دیه تعداد مددجویان آزاد شده در سال ۹۵ را ۲۸۱ نفر اعلام کرد و اظهار داشت : از این تعداد ۲۷۵ نفر مرد و ۶ نفر زن بوده اند.

وی مجموع بدهی این افراد را ۲۵۱ میلیارد ریال اعلام و یادآور شد که با تلاش و پیگیری خوب مددکاران و کمیته های صلح و سازش مستقر در ستاد دیه مبلغ ۸۱ میلیارد و پانصد میلیون ریال از شکات پرونده گذشت رضایتمندانه اخذ و مابقی مبلغ از طریق منابع استانی و کشوری ستاد دیه ، صندوق تامین خسارتهای بدنی ، شرکتهای بیمه و تسهیلات اعطایی بانکهای عامل تامین و پرداخت شده است.

هاشم نیا گفت : از این تعداد زندانی آزاد شده ۱۳۹ نفر محکوم مالی غیر از کلاهبرداری ، ۴۱ نفر بعلت مهریه و نفقه و ۱۰۱ نفر نیز دیه مربوط به حوادث رانندگی و کارگاهی بوده است.

وی در ادامه تصریح کرد: ستاد دیه استان با فراهم نمودن زمینه حضور مستقیم خیرین در زندانها و دیدار چهره به چهره با مددجویان جرائم غیر عمد و شاکیان آنها  بیش از ۱۰۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد نیز از این طریق آزاد نموده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گفت : ستاد دیه خوشبختانه در سالهای اخیر توانسته است با استقبال خوبی که از سوی خیرین صورت گرفته است شرایط آزادی تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیر عمد را فراهم نماید چرا که اعتقاد داریم زندان مکان مناسبی برای اینگونه افراد نیست و با حضور این افراد در زندان شاهد آسیبهای جدی اجتماعی هستیم که برخی از آنها قابل جبران نیست و از آنجا که این قشر از جمعیت کیفری انگیزه مجرمانه ای در وقوع جرم نداشته لذا آزادی این افراد از تسری جرم به بخشهای دیگر جامعه مانند خانواده آنان جلوگیری می کند.

هاشم نیا در پایان تصریح  کرد : هم اکنون ۲۸۹ زندانی بدهکار غیر عمد در زندانهای استان در بند حبس می باشند و چشم انتظار کمکهای خیرین برای آزادی از زندان و بازگشت به جامعه می باشند.خیرین و نیکوکاران محترم می توانند کمکهای سبز خود را جهت کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به شماره حساب ۰۱۰۶۲۳۰۶۵۴۰۰۶ بانک ملی ایران و شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۴۳۸۲۲۵۶۵ بانک انصار بنام ستاد دیه استان خوزستان واریز نمایند.

 

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی ستاد دیه