جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
img8.jpg
img8.jpg
img8.jpg
img8.jpg
قبلی
بعدی

همواره در اخبار و … میشنویم و میبینیم که حادثه  یا صانحه ای موجب خسارت به خانواده و افرادی میگردد اما آنچه سختی و مصایب این امر را افزون میکند، تبعاتی است که یک اتفاق و عواقب آن را بر افراد بظاهر مقصر افزون میسازد.

چندی قبل در یک حادثه آتش سوزی منزل، تمام دار و ندار یک خانواده در خانه محقرشان میسوزد و نابود میشود، اما افزون بر این شکایت همسایه ای بوده که از این آتش سوزی بی نصیب نشد و آسیبی نیز به منزل و زندگی وی وارد شد و خوب واضح است که عدم استطاعت مرد خانواده در جبران آسیبهای ناخواسته این حادثه را نداشت به زندان افتاد و خانواده ای بی سرپرست در جامعه رها شد.

همسر این مرد که حالا نان آور فرزندان در نبود پدر هم شده است، بناچار مشغول نظافت سرویسهای بهداشتی مساجدی شده که من و شما  در آن مساجد واجب الهی را، فریضه نماز را اقامه میکنیم و در تلاشیم تا با برپاداشت این واجب الهی، به خداوند سبحان تقرب بجوئیم که حقیقتا هم نماز درست  ضامن قبولی همه اعمال ماست…..اما آیا فقط نماز خواندن تکلیفی است ما بر عهده داریم؟

پیامبر اعظم (ص) فرمونده اند که اگر مومنی ندای استمداد مومنی دیگر را بشوند و به یاری او نشتابد ، مسلمان نیست، آیا شده در مسجد، در خیابان…در بازار و … به افرادی که به کارهای کم ارزش و کم منزلت مشغولند درست نگاه کنیم و بیاندیشیم که چه شرایطی موجب شده او در این فعالیت در آید؟

آیا صرف تامین نان و … است یا نه…..گرفتاری و مشکلی که ما میتوانیم با کمی همت آن را حل کنیم و این فرد را از شرایط اجبار گونه مبادرت به مشاغل کم ارزش و… که در شان برخی افراد به ویزه بانوان نیست رها کنیم…!
بله…. هر روز انسانهای با ایمانی بسیاری در حضور این زن و این دست افراد گرفتار  میکوشند تا فضیلت نماز اول وقت شان را از دست ندهند…!! بسرعت می آیند تا وضوئی بسازند وبشتابند برای بهترین عمل !!! شاید بارها و بارها ، نگاه نافذ و مؤمنانه شان نیز با چشمان منتظر این بانوی نیازمند به هم برخورد داشته باشد اما چه سود که نگاه سراپا نیاز این مادر نان آور، همواره در پای شتاب آنان ودر طنین (حی علی الصلوه و حی علی الفلاح ) مؤذنی که از مأذنه مسجد بگوش میرسد ,گم شده است…
درست است که  بهترین عمل  شتافتن بسوی نماز است  اما شنیدن ندای استمداد  مادری که در حجاب شرم  و حیاء از بیان آن معذور است را هم باید با گوش ایمان به نیکوکاری و نوع دوستی و چشم باطن و با نار زدن بی تفاوتی ها شنید و دید .
پس ، فرمان خدای مهربانی که به ما امر فرموده (تعاونوا علی البر والتقوی) ، جایگاهش کجاست ؟ چشمهایی که نیاز این مادر نان آور و خانه سوخته را نمیبیند ، آیا فردا تاب نگریستن در چشم پیامبر این زن مؤمنه را خواهد داشت…؟!!!

کاش کسانیکه به بهشت و جهنم و آخرت معتقدند علاوه بر این باورهای خداپسندانه ، به انسانیت هم ایمان دوباره بیاورند  و از غم و رنج انسانهای پیرامونشان غفلت نکنند…
کاش باور کنیم که نیازمندان , عایله و خانواده ی خدایند….
وکاش باور کنیم که انسانیت واژه ای است که معنایی عامتر از دیانت دارد…..
اگر به انسانیت ایمان بیاوریم بی شک موحدیم و خداوند موحدان را دوست دارد….
✋ سلام به تو و تمام  دغدغه های تو….
همواره اندیشه ات متعالی ، دلت در گروخدا ، باورت، تکریم انسانها و مهرت همچون مهربانی خدا فراگیر باد.
این متن یادت هست???
سر انجام چند روز پیش  پس از ماهها تلاش شبانه روزی و جلب حمایت خیرین و گذشت شاکی ، مرد و نان اور این خانواده امروز به خانه بازگشت…اما هستند مردمانی  که گم در غبار دغدغه های فردی ما….چشم انتظارند تا خداوند من و شما را واسطه خیر و نجات انها از گرفتاریها نماید…..و یادمان باشد امام حسین (ع) فرمودند احتیاجات انسانها به شما از عنایات خداست و مبادا این عنایات را با غفلت و بی توجهی از خود برانیم…..

سید قدرت هاشم نیا-مدیر عامل ستاد دیه خوزستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مارا در شبکه ای اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

قبلی
بعدی
قبلی
بعدی

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/ahvazpro/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420