جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
img8.jpg
img8.jpg
img8.jpg
img8.jpg
img8.jpg
قبلی
بعدی

هاشم نیا خواستار شد: مردم با رعایت مقررات و قوانین رانندگی و اجتماعی در کاهش جرایم غیر عمد پیشگام شوند

Untitled-1

مدیر عامل ستاد دیه استان خوزستان در گفتگوهای جداگانه با صدا و سیمای این استان  که بصورت زنده پخش شد، ضمن معرفی ستاد دیه  و اهداف انساندوستانه  و خداپس
ندانه این ستاد، بر ضرورت فرهنگسازی و عزم عمومی برای پیشگیری از وقوع جرائم غیر عمد در ابعاد مختلف تأکید کرد و در نهایت راه کارهای جلب کمکها و حمایتها و معاضدتهای جامعه و نیک اندیشان را برای رهائی افراد معسر جرائم غیر عمد از زندان تشریح نمود.

بگزارش روابط عمومی ستاد دیه خوزستان، وی در آغاز این نشستها ضمن ارائه تاریخچه ای از فعالیت ستاد دیه استان،  کار ستاد دیه را کمک به زندانیان جرائم غیر عمد معرفی کرد و گفت: آزاد سازی این قشر از زندانیان به توسعه سلامت رفتاری و کاهش جمعیت کیفری در جامعه می انجامد .

حجت الاسلام هاشم نیا با اشاره به اینکه در آستانه سال نو و نوروز قرار داریم گفت:هم اینک  259 نفر زندانی واجد شرایط برخورداری از خدمات ستاد دیه داریم که اینها مجرمین جرائم غیر عمد هستند و از این تعداد حدود 115 نفر بواسطه دیه تصادفات در زندان هستند.

این مقام اجتماعی و حمایتی استان خوزستان همچنین با تشکر ویژه از شکات پرونده های جرائم غیر عمد گفت: علاوه بر کمکهای خیرین یکی از بزرگترین حامیان ما برای کاهش آلام زنداینان جرائم غیر عمد خود شاکیان هستند که طی سال جای بیش از 3 میلیارد تومان در اصل دیه مورد مطالبه گذشت و رأفت انسانی نشان داده اند که اینها خود موجب آن شده که بتوان جمع بیشتری زا زنداینان را از زندان آزاد کرد.

هاشم نیا در ادامه طی توصیه هائی به مخاطبین رسانه ملی، از آنها خواست با دقت در رانندگی و احترام به مقررات  راهنمایی، پرهیز از تبدیل مقوله ارزشی و مقدس ازدواج و زندگی مشترک به معامله و خرید و فروشی پنهان تحت عنوان مهریه،  انجام معالات و تعهد در چارچوب داشته و توان مالی و عدم تقبل تعهدی که مازاد توان آنان باشد  گفت: اگر این اصول رعایت شود شاهد خواهیم بود که بخش اعظمی از جرائم غیر عمد در جامعه روی ندهد و افراد به زندان دچار نشوند.

هاشم نیا در خاتمه با بیان اینکه هدف ما در ستاد دیه  کمک به آزاد سازی زنداینان جرائم غیر عمد و البته تلاش برای جبران اسیبهای زیان دیده های دعوای و حوادث است ، انتظار داریم در آستانه نوروز مردم با هم مهربانتر و با گذشت تر باشند و با کمک به برنامه های آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد  همسو با گلریزان بهار، سین سخاوت را به زندگی و سفره پر مهر نوروزی خود بیافزایند و شادی را به خانه های خاموش و منتظر این قشر زندانیان اهداء نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مارا در شبکه ای اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

قبلی
بعدی
قبلی
بعدی

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/ahvazpro/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420