img8.jpg
img8.jpg
قبلی
بعدی

جلسه هیئت امناء ستاد دیه استان خوزستان برگزار گردید.

جلسه هیئت امناء ستاد  دیه استان خوزستان با هدف رسیدگی به پرونده ­های جاری در محل دفتر ریاست کل دادگستری استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه، این جلسه  به ریاست افشارنیا رئیس کل دادگستری استان خوزستان و رئیس هیئت امناء ستاد دیه و سایر اعضای هیئت امناء  برگزار گردید.افشار نیا رئیس کل دادگستری در این جلسه با بیان اینکه دستگیری از نیازمندان و توفیق جهت انجام کار خیر و انفاق در راه خدا موهبت و عنایت حضرت حق تعالی به بندگان خاص خود می ­باشد افزود: اساس و بنای کار ستاد دیه خدمت به زندانیان دارای جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری می باشد که به طور ناخواسته وارد زندان شده­ اند و امروزه با فرهنگسازی که صورت گرفته و با کمک و مشارکت خیرین زمینه آزادی و بازگشت آنها به جامعه مهیا می­ شود.

ایشان در ادادمه افزود: با توجه به آنکه زندانیان جرائم غیرعمد به مفهوم واقعی کلمه مجرم نیستند بلکه به دلیل عدم توانایی مالی به زندان ورود پیدا کرده ­اند و علاوه بر اینکه خود آنان از نظر روحی آسیب می بینند خانواده آنان نیز با روی آوردن به مشاغل کاذب باعث تکمیل چرخه جرم شده و به جرائم دیگر روی می آورند و از طرف دیگر شکات این دسته از افراد نیز نیازمند یا دچار نقص عضو شده اند و نیاز به کمک دارند و در این معادله هم شاکی و هم متهم آسیب دیده اند.

رئیس هیئت امناء ستاد دیه در ادامه از اقدامات و تلاشهای ستاد دیه استان و در راس آن حجت الاسلام هاشم نیا مدیر نمایندگی ستاد دیه به عنوان عامل پرکار و با انگیزه آن تشکر و قدردانی نمود.

حجت الاسلام هاشم نیا مدیر نمایندگی ستاد دیه نیز در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه استان خوزستان از ابتدای سال جاری تا کنون ارائه نمود و افزود : از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 215 نفر از مددجویان جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری از زندانهای استان آزاد و به کانون خانواده های خود بازگشته اند.

وی در ادامه گفت : در حال حاضر تعداد 309 نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان تحمل حبس می­ نمایند که از این تعداد 44 نفر بعلت ناتوانی در  پرداخت دیه تصادفات رانندگی ، 6 نفر بعلت دیه حوادث کارگاهی و شبه عمد ، 199 نفر ناتوانی در پرداخت محکومیتهای مالی غیر کلاهبرداری و 60 نفر به علت ناتوانی در پرداخت مهریه و نفقه در زندانهای استان تحمل حبس می­ نمایند.

 

مارا در شبکه ای اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

قبلی
بعدی
قبلی
بعدی

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/ahvazpro/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/ahvazpro/public_html/wp-includes/functions.php on line 5349