ستاد دیه استان خوزستان

کمک به زندانیان نیازمند

آزادی ۲۹۲ زندانی جرائم غیرعمد در سال ۱۳۹۶

Rate this post

مدیر نمایندگی ستاد  دیه از آزادی ۲۹۲ زندانی جرائم غیرعمد استان خوزستان در سال ۱۳۹۶ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ، حجت الاسلام هاشم نیا مدیر نمایندگی ستاد دیه استان خوزستان گفت : ۲۹۲ نفر از افراد واجد الشرایط با میزان بدهی ۳۰۴/۸۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال با همکاری خیرین و افراد نیکوکار در سال ۱۳۹۶ آزاد و به کانون گرم خانواده بازگشتند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه با اعلام اینکه در این نهاد مردمی همواره بحث پیشگیری یکی از الویتهای ستاد دیه می ­باشد افزود:این اعتقاد قلبی ماست که عمل به قوانین و مقررات بهترین راه پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به داخل زندانها بوده است و بایستی همه افراد جامعه در هر طبقه اجتماعی که هستند از قوانین و مقررات تبعیت نموده تا هیچکس به دلیل عدم آشنایی به قوانین داخل زندان نباشد.

هاشم نیا تصریح کرد : در دنیایی زندگی می کنیم که عده ای برای آبادانی دنیای خویش تلاش دارند در مقابل برای امور اخروی خود تحرکی ندارند حال آنکه آثار برخی اعمال حسنه تنها جلوه اخروی نداشته و در این دنیا نیز شخص عامل را به برکات فراوانی نایل می­ کند که دستگیری از مستمندان به ویژه زندانیان معسر نمونه اعلای این دسته از افعال است.

وی در ادامه افزود : خوشبختانه با سخاوت خیرین نیک اندیش و نیکوکاران استان در سال ۹۶ تعداد ۲۹۲ زندانی جرائم غیرعمد از زندانهای استان آزاد گردیدند که از این تعداد ۷۹ نفر به علت ناتوانی در پرداخت دیه ، ۱۴۹ نفر به علت ناتوانی در پرداخت بدهی مالی و ۶۴ نفر به علت عدم توانایی در پرداخت مهریه و نفقه در بند حبس به سر می بردند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گفت : میزان کل بدهی این افراد ۳۰۴/۸۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال بوده که مبلغ ۶۶/۲۶۱/۷۹۳/۳۱۸ریال از شکات گذشت محترمانه اخذ گردیده و مبلغ ۱۳۱/۷۱۴/۴۴۳/۵۷۷ ریال به صورت کمکهای بلاعوض، مبلغ ۱۵/۲۳۳/۰۰۰/۰۰۰ ریال از طریق اعطای تسهیلات بانکی ، مبلغ ۵۳/۳۳۰/۳۴۶/۸۹۴ ریال از طریق صندوق تامین خسارتهای بدنی و باقیمانده مبلغ از طریق آورده خانواده مددجو ، اعسار و شرکتهای بیمه پرداخت گردیده است.

هاشم نیا خاطر نشان کرد : هم اکنون ۳۱۱ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان در حال تحمل حبس می باشند که با توجه به هدف والای ستاد دیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری و خالی شدن زندانها از زندانیان جرائم غیرعمد این ستاد با جدیت تمام سعی دارد از تمام امکانات موجود و بالقوه بهره گرفته تا زندانیان جرائم غیرعمد و افراد واجدالشرایط از زندان آزاد و به کانون خانواده خود بازگردند.

خیرین و نیکوکاران محترم جهت مشارکت در آزادسازی زندانیان نیازمند جرائم غیر عمد می توانند کمکهای نقدی خود را به شماره حساب ۰۱۰۶۲۳۰۶۵۴۰۰۶ بانک ملی ایران و شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۴۳۸۲۲۵۶۵ بانک انصار به نام ستاد دیه استان خوزستان واریز نمایند.

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی ستاد دیه