آزادی ۲۸۰ زندانی جرائم غیر با گذشت۲۵۸ میلیارد ریالی شکات خوزستانی

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان خوزستان از گذشت ۲۵۸/۵۳۱/۵۷۷/۶۷۶ریالی شکات برای آزادی ۲۸۰ زندانی جرائم غیرعمد خبر داد

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ، حجت الاسلام هاشم نیا مدیرنمایندگی ستاد دیه اظهار کرد : در طول سال ۹۷ ، ۲۸۰ زندانی جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری استان خوزستان با همت خیرین و نیکوکاران نیک اندیش از زندان آزاد شده اند که اخذ گذشت از شکات نقش موثری در آزادی این مددجویان داشته است.

هاشم نیا افزود : زندانیان جرائم غیرعمد  به طور عمده به علت ناتوانی در پرداخت دیون خود روانه زندان می شوند که در واقع زندان محیط مناسبی برای حضور آنها نمی باشد و متاسفانه حضور آنها در زندان بیشتر خانواده هایشان را با آسیب جدی رو به رو می­ کند .

وی خاطرنشان ساخت : رسالت اصلی ستاد دیه این است که تا جای ممکن از حضور زندانیان جرائم غیرعمد جلوگیری و موجبات آزادی آنها را فراهم نماید.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گفت : مجموع بدهی ۲۸۰ زندانی جرائم غیرعمد ۵۸۱/۸۸۲/۱۵۷/۰۳۴ ریال بوده که مبلغ ۳۱/۸۰۲/۵۴۱/۹۳۹ ریال به صورت بلاعوض ، ۲۵۸/۵۳۱/۵۷۷/۶۷۶ ریال گذشت شاکی ،۲۸/۲۲۷/۰۰۰/۰۰۰ ریال تسهیلات بانکی ، ۴۳/۶۱۹/۰۱۷/۹۰۰ ریال توسط صندوق تامین خسارتهای بدنی و مابقی توسط بیمه ، اعسار و نقدینگی مددجو پرداخت گردیده است.

وی خاطر نشان ساخت : یکی از موارد قابل توجه در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد ایثارگری و نیکوکاری خود شاکیان می­ باشد که با گذشت از بخشی از مطالبات خود سهم مهمی در آزادسازی زندانیان غیرعمد را به خود اختصاص داده اند.

هاشم نیا در خاتمه افزود: هم اکنون ۲۵۰ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان خوزستان چشم انتظار کمکهای خیرین و نیکوکاران جهت رهایی از زندان می باشند.

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی ستاد دیه