آزادی ۱۸۶ زندانی جرائم غیرعمد در نه ماه نخست سال جاری

Rate this post

مدیر نمایندگی ستاد دیه خوزستان گفت: به برکت کمک خیرین خداجوی استان خوزستان در نه ماه نخست سال جاری تعداد ۱۸۶ زندانی جرائم غیرعمد از زندانهای استان آزاد گردیدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ، حجت الاسلام هاشم نیا مدیر نمایندگی ستاد دیه استان گفت : با کمک ستاد دیه و همت خیرین استان تعداد ۱۸۶ زندانی جرائم غیرعمد استان از بند حبس رهایی یافته و به کانون گرم خانواده خود بازگشتند.

وی افزود: مجموع بدهی این افراد ۱۵۹ میلیارد و ۲۸ میلیون ریال بوده که مبلغ ۱۷ میلیارد و ۹۲۹ میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض ،۱۱ میلیارد و ۱۶۷ میلیون ریال از طریق تسهیلات بانکی ،۳۰ میلیارد ریال از طریق اخذ گذشت رضایتمندانه از شکات ،۷ میلیارد و ۳۵ میلیون ریال آورده خانواده مددجو ،۲۸ میلیارد و ۱۸۶ میلیون ریال از طریق صندوق تامین خسارتهای بدنی ، و مابقی مبلغ از طریق شرکتهای بیمه و اعسار پرداخت گردیده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گفت: از این تعداد افراد آزاد شده تعداد ۴۹ نفر به علت ناتوانی در پرداخت دیه ، ۹۹ نفر به علت محکومیت مالی و ۳۸ نفر به علت ناتوانی در پرداخت مهریه و نفقه در زندانهای استان تحمل حبس می نمودند که با همت خیرین به کانون گرم خانواده بازگشتند.

حجت الاسلام هاشم نیا افزود : در حال حاضر۳۲۵ زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان وجود دارد که از این تعداد ۵۳ نفر به علت تصادفات رانندگی ، ۲۰۲ نفر به علت محکومیتهای مالی، ۸ نفر به علت حوادث کارگاهی و شبه عمد و ۶۲ نفر به علت ناتوانی در پرداخت مهریه و نفقه در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه در خاتمه به نقش موثرفرهنگ عمومی در پیشگیری و کاهش جرائم ناخواسته و غیر عمد اشاره نمود و افزود : بی توجهی به مقررات راهنمایی و رانندگی و ناآشنایی و غفلت نسبت به اصول اصلی کار از جمله عوامل اصلی بدهکاری و به دنبال آن حبس محکومان غیرعمد است. اگر فرهنگسازی درستی صورت پذیرد و خانواده ها در رعایت موضوعات مطروحه خودشان را بیش از هر فردی صاحب نفع ببینند و در رعایت قوانین و مقررات موجود توجه بیشتری داشته باشند قطعاً ورودی به زندانها نیز با کاهش چشم گیری رو به رو خواهد بود.

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی ستاد دیه