مدیر نمایندگی ستاد دیه خوزستان گفت: به برکت کمک خیرین خداجوی استان خوزستان در نه ماه نخست سال جاری تعداد 186 زندانی جرائم غیرعمد از زندانهای استان آزاد گردیدند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ، حجت الاسلام هاشم نیا مدیر نمایندگی ستاد دیه استان گفت : با کمک ستاد دیه و همت خیرین استان تعداد 186 زندانی جرائم غیرعمد استان از بند حبس رهایی یافته و به کانون گرم خانواده خود بازگشتند.

وی افزود: مجموع بدهی این افراد 159 میلیارد و 28 میلیون ریال بوده که مبلغ 17 میلیارد و 929 میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض ،11 میلیارد و 167 میلیون ریال از طریق تسهیلات بانکی ،30 میلیارد ریال از طریق اخذ گذشت رضایتمندانه از شکات ،7 میلیارد و 35 میلیون ریال آورده خانواده مددجو ،28 میلیارد و 186 میلیون ریال از طریق صندوق تامین خسارتهای بدنی ، و مابقی مبلغ از طریق شرکتهای بیمه و اعسار پرداخت گردیده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گفت: از این تعداد افراد آزاد شده تعداد 49 نفر به علت ناتوانی در پرداخت دیه ، 99 نفر به علت محکومیت مالی و 38 نفر به علت ناتوانی در پرداخت مهریه و نفقه در زندانهای استان تحمل حبس می نمودند که با همت خیرین به کانون گرم خانواده بازگشتند.

حجت الاسلام هاشم نیا افزود : در حال حاضر325 زندانی جرائم غیرعمد در زندانهای استان وجود دارد که از این تعداد 53 نفر به علت تصادفات رانندگی ، 202 نفر به علت محکومیتهای مالی، 8 نفر به علت حوادث کارگاهی و شبه عمد و 62 نفر به علت ناتوانی در پرداخت مهریه و نفقه در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه در خاتمه به نقش موثرفرهنگ عمومی در پیشگیری و کاهش جرائم ناخواسته و غیر عمد اشاره نمود و افزود : بی توجهی به مقررات راهنمایی و رانندگی و ناآشنایی و غفلت نسبت به اصول اصلی کار از جمله عوامل اصلی بدهکاری و به دنبال آن حبس محکومان غیرعمد است. اگر فرهنگسازی درستی صورت پذیرد و خانواده ها در رعایت موضوعات مطروحه خودشان را بیش از هر فردی صاحب نفع ببینند و در رعایت قوانین و مقررات موجود توجه بیشتری داشته باشند قطعاً ورودی به زندانها نیز با کاهش چشم گیری رو به رو خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.