img8.jpg
img8.jpg
قبلی
بعدی

85 درصد از مددجویان جرائم غیرعمد خوزستانی محکومان مالی می باشند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه خوزستان گفت: در حال حاضر از جمعیت331 نفری زندانیان جرایم غیرعمد استان، 279 نفر بابت بدهی مالی ناشی از چک، مهریه و نفقه در حبس حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی ستاد  دیه ، حجت الاسلام هاشم نیا مدیر نمایندگی ستاد دیه با اشاره به اینکه در حال حاضر استان خوزستان 331 زندانی جرائم غیر عمد دارد افزود : از این تعداد 279  را بدهکاران مالی تشکیل می دهند که این امر بیش از آنکه نیازمند راهکار قانونی باشد به فرهنگسازی در میان آحاد مختلف مردم نیاز دارد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گفت : با وجود اینکه عنوان این نهاد مردمی،  ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند می باشد اما هم اکنون در بین جمعیت کیفری 331نفری محکومان جرائم غیرعمد تنها 52 نفر بابت مجموع محکومیتهای ناشی از تصادفات رانندگی ، شبه عمد و حوادث کارگاهی در بند حبس داریم.

وی افزود : به منظور پیشگیری و فرهنگسازی لازم است همه ارگانهای فرهنگی و دولتی با یک بسیج عمومی وارد صحنه شوند چرا که اگر فرهنگ سازی درستی صورت پذیرد و خانواد ه ها نیز در رعایت موضوعات مطروحه خودشان را بیش از هر کس و هر نهادی صاحب نفع ببینند و در رعایت قوانین موجود توجه بیشتری نشان دهند قطعاً آمار زندانیان جرائم غیرعمد کاهش چشم گیری خواهد داشت.

 

مارا در شبکه ای اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

قبلی
بعدی
قبلی
بعدی

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/ahvazpro/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373