۸۵ درصد از مددجویان جرائم غیرعمد خوزستانی محکومان مالی می باشند.

Rate this post

مدیر نمایندگی ستاد دیه خوزستان گفت: در حال حاضر از جمعیت۳۳۱ نفری زندانیان جرایم غیرعمد استان، ۲۷۹ نفر بابت بدهی مالی ناشی از چک، مهریه و نفقه در حبس حضور دارند.

به گزارش روابط عمومی ستاد  دیه ، حجت الاسلام هاشم نیا مدیر نمایندگی ستاد دیه با اشاره به اینکه در حال حاضر استان خوزستان ۳۳۱ زندانی جرائم غیر عمد دارد افزود : از این تعداد ۲۷۹  را بدهکاران مالی تشکیل می دهند که این امر بیش از آنکه نیازمند راهکار قانونی باشد به فرهنگسازی در میان آحاد مختلف مردم نیاز دارد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه گفت : با وجود اینکه عنوان این نهاد مردمی،  ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند می باشد اما هم اکنون در بین جمعیت کیفری ۳۳۱نفری محکومان جرائم غیرعمد تنها ۵۲ نفر بابت مجموع محکومیتهای ناشی از تصادفات رانندگی ، شبه عمد و حوادث کارگاهی در بند حبس داریم.

وی افزود : به منظور پیشگیری و فرهنگسازی لازم است همه ارگانهای فرهنگی و دولتی با یک بسیج عمومی وارد صحنه شوند چرا که اگر فرهنگ سازی درستی صورت پذیرد و خانواد ه ها نیز در رعایت موضوعات مطروحه خودشان را بیش از هر کس و هر نهادی صاحب نفع ببینند و در رعایت قوانین موجود توجه بیشتری نشان دهند قطعاً آمار زندانیان جرائم غیرعمد کاهش چشم گیری خواهد داشت.

 

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی ستاد دیه