جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
img8.jpg
img8.jpg
img8.jpg
img8.jpg
قبلی
بعدی

مدیر نمایندگی ستاد دیه خوزستان گفت: هم اکنون 317 زندانی غیرعمد در زندانهای استان در بند حبس به سر می برند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ، حجت الاسلام هاشم نیا مدیر نمایندگی ستاد دیه با اعلام اینکه هم اکنون 317 زندانی غیرعمد در بند حبس به سر می برند گفت: بیشترین تعداد زندانیان بدهکاران مالی هستند که 265 زندانی را به خود اختصاص داده اند.

وی در تفکیک جرائم این دسته از محکومان گفت: از این تعداد 44 نفر را محکومان به پرداخت دیه ناشی از تصادفات منجر به فوت و جرح ، 8 نفر را محکومان به دیه ناشی از حوادث کارگاهی و شبه عمد و 265 نفر محکومان مالی غیر از کلاهبرداری که 54 نفر از آنها را بدهکاران مهریه و نفقه تشکیل می دهد در بند حبس بسر می برند.

هاشم نیا با اشاره به عملکرد این نهاد مردمی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 200 زندانی غیرعمد نیازمند با کمک خیرین و نیکوکاران از بند حبس رهایی یافته و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه با اشاره به اینکه مهم ترین اثر زندان بر روی خانواده محکوم به حبس است که بدون اینکه گناهی در ارتکاب جرم هرچند غیرعمد داشته باشد تحت تاثیر اثرات زندان رفتن محکوم در جامعه می شود و بار تحمیل هزینه های خانواده برعکس می شود و سرپرست خانواده نه  تنها از تحمل و تامین هزینه های خانواده باز می ماند بلکه این خانواده و همسر محکوم است که بایستی دیون سرپرست خود در زندان را تحمل کند.

هاشم نیا در ادامه گفت : امیدواریم در آستانه سال نو با همکاری بیشتر طلبکاران خصوصی و با اخذ گذشت رضایتمندانه زمینه آزادی تعداد زیادی از این زندانیان را فراهم نماییم.

در روزهای باقیمانده از سال نیکوکاران نیک اندیش می توانند کمکهای سبز خود را به منظور مشارکت در آزادی زندانیان نیازمند غیرعمد به شماره حساب 0106230654006 بانک ملی ایران و شماره کارت 6273811043822565 بانک انصار بنام ستاد دیه خوزستان واریز نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مارا در شبکه ای اجتماعی اینستاگرام دنبال کنید

قبلی
بعدی
قبلی
بعدی

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/ahvazpro/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420