۳۱۷ زندانی غیرعمد چشم انتظار کمکهای خیرین

Rate this post

مدیر نمایندگی ستاد دیه خوزستان گفت: هم اکنون ۳۱۷ زندانی غیرعمد در زندانهای استان در بند حبس به سر می برند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ، حجت الاسلام هاشم نیا مدیر نمایندگی ستاد دیه با اعلام اینکه هم اکنون ۳۱۷ زندانی غیرعمد در بند حبس به سر می برند گفت: بیشترین تعداد زندانیان بدهکاران مالی هستند که ۲۶۵ زندانی را به خود اختصاص داده اند.

وی در تفکیک جرائم این دسته از محکومان گفت: از این تعداد ۴۴ نفر را محکومان به پرداخت دیه ناشی از تصادفات منجر به فوت و جرح ، ۸ نفر را محکومان به دیه ناشی از حوادث کارگاهی و شبه عمد و ۲۶۵ نفر محکومان مالی غیر از کلاهبرداری که ۵۴ نفر از آنها را بدهکاران مهریه و نفقه تشکیل می دهد در بند حبس بسر می برند.

هاشم نیا با اشاره به عملکرد این نهاد مردمی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۲۰۰ زندانی غیرعمد نیازمند با کمک خیرین و نیکوکاران از بند حبس رهایی یافته و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه با اشاره به اینکه مهم ترین اثر زندان بر روی خانواده محکوم به حبس است که بدون اینکه گناهی در ارتکاب جرم هرچند غیرعمد داشته باشد تحت تاثیر اثرات زندان رفتن محکوم در جامعه می شود و بار تحمیل هزینه های خانواده برعکس می شود و سرپرست خانواده نه  تنها از تحمل و تامین هزینه های خانواده باز می ماند بلکه این خانواده و همسر محکوم است که بایستی دیون سرپرست خود در زندان را تحمل کند.

هاشم نیا در ادامه گفت : امیدواریم در آستانه سال نو با همکاری بیشتر طلبکاران خصوصی و با اخذ گذشت رضایتمندانه زمینه آزادی تعداد زیادی از این زندانیان را فراهم نماییم.

در روزهای باقیمانده از سال نیکوکاران نیک اندیش می توانند کمکهای سبز خود را به منظور مشارکت در آزادی زندانیان نیازمند غیرعمد به شماره حساب ۰۱۰۶۲۳۰۶۵۴۰۰۶ بانک ملی ایران و شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۴۳۸۲۲۵۶۵ بانک انصار بنام ستاد دیه خوزستان واریز نمایند.

اشتراک گذاری :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پشتیبانی ستاد دیه