DSC_4197

در راستای پیگیری وضعیت مددجویان جرائم غیرعمد مدیر نمایندگی ستاد دیه با شیوخ عرب دیدار نمود.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ، حجت الاسلام هاشم نیا در این دیدار با اشاره به اهمیت و آثار و برکات عفو در زندگی اجتماعی گفت: از جمله مواردی که شخصیت انسانی را به مکارم اخلاقی نزدیک می کند و اوج اخلاق شخص را به نمایش می گذارد عفو و گذشت از لغزشهای دیگران و خودداری از مجازات و تنیه است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه با اشاره به نقش ریش سفیدان در حل و فصل مسائل و برقراری صلح و دوستی بین طوایف و افراد مورد اختلاف گفت : صلح و سازش در جامعه کار خیر است و نباید منتظر دعوت باشیم که بین دو نفر ، دو ایل یا طایفه صلح و سازش ایجاد کنیم بلکه خودمان باید در این امر خداپسندانه پیش قدم شویم و اقدام به صلح و سازش نماییم . در مناطقی مانند استان خوزستان که هنوز آداب و رسوم قومی و محلی در جامعه حاکم و جاری می باشد نقش بزرگان و ریش سفیدان در حل و فصل مسائل و مشکلات بسیار موثر می باشد.

حجت الاسلام هاشم نیا در خاتمه افزود: با توجه به آنکه اکثر جرائم غیرعمدی ناشی از فقر فرهنگی و اقتصادی در جامعه بوده و افراد با عدم آگاهی و اطلاع پراکنده از قوانین گرفتار محکومیت زندان می شوند که در مقوله فرهنگی و آگاهی از قوانین بزرگان طوایف می توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

کمک یک میلیارد و پانصد میلیون ریالی بانوان خیر خوزستانی

جلسه هیئت امناء ستاد دیه استان خوزستان برگزار گردید.

افتتاح سالن اجتماعات شهید لاجوردی ستاد دیه

برگزاری همایش بزرگ صلح و سازش در خوزستان

کمک یک میلیارد و یکصد و هفتاد میلیون ریالی خیر خوزستانی به ستاد دیه